Wielki Czwartek 2021

"Tu es sacerdos in aeternum..." - Ty jesteś Kapłanem na wieki

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu - Eucharystii oraz sakramentu Kapłaństwa. To właśnie w tym dniu Księże Proboszczu przychodzimy do Świątyni, aby modlić się w Twojej intencji, aby powierzyć Ciebie Bogu na drodze Kapłaństwa Chrystusowego, którym kroczysz.

Prezbiterze Parafii w Długiem dziękujemy Ci za ofiarną posługę w naszej parafii, za każde dobre słowo, które do nas kierujesz podczas Eucharystii oraz poza murami Kościoła jako Dobry Pasterz.

Ofiarowujesz siebie w chorych, których odwiedzasz, w grupach o, które dbasz ze starannościa Pasterza, w rodzinach, które potrzebują wsparcia swojego Kapłana, w sakramencie pokuty, który jest rzeczywistym spotkaniem z Miłosiernym Ojcem, w ministrantach, których prowadzisz, aby ich formacja przebiegała poprawnie i pomagasz im zrozumieć istotę ministranckiej posługi przy ołtarzu.

Niech Dobry Bóg, Najwyższy Kapłan prowadzi Cię na drodze powołanie Kapłańskiego, obdarza Cię zdrowiem duszy i ciała, a Maryja Matka Kapłanów tuli Cię do swego matczynego serca po wszystkie dni Twojej posługi.

Szczęść Boże!