OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -  III NIEDZIELA    ADWENTU - 15.12.2019r.

1. Ofiary złożone w tym tygodniu w kopertach i na konto parafialne: 540 zł. - na opał, na sprzątanie kościoła –  200 zł., na potrzeby parafii 50zł.  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  3. Ze względu na spowiedzi w całym dekanacie,

w tym tygodniu msze św.  o godz. 18.00.

4. Jutro spotkanie ministrantów w naszej szkole.
  5. We wtorek spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od godz. 14.30 do 17.30. z przerwą od 16.00 do 16.30. Proszę nie odkładać spowiedzi na następne dni ponieważ ks. proboszcz będzie wracał ze spowiedzi prosto na mszę św. Spowiedź w dekanacie rozpisana jest na tablicy ogłoszeń gdyby ktoś nie mógł skorzystać w naszym kościele będzie można sobie podjechać do innej parafii.
  6. We wtorek od 9.00 odwiedzę chorych z posługą spowiedzi i Komunii św. tych, których nie odwiedzam w I piątki miesiąca. Proszę tych chorych zapisywać do jutra w zakrystii.
  7. We wtorek po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  8. W piątek od 9.00 odwiedzę tych chorych, do których chodzę w każdy I piątek miesiąca. Tych chorych proszę nie zapisywać.
  9. Społeczność szkolna wraz z radą Rodziców zaprasza wszystkich mieszkańców Długiego i okolic na „ Jasełka" połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym, które odbędą się w przyszłą niedzielę,  22 grudnia o godz. 17.00 w Domu Kultury w Długiem.
  10. Trwają „ Roraty”. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na mszę św. o godz. 18.00. Proszę dzieci  o przychodzenie kilka minut wcześniej z lampionami do dolnego kościoła.
  11. Panowie organista i kościelny bardzo dziękują za serdeczne przyjęcie ich w swoich domach w czasie roznoszenia opłatków i złożone ofiary przy tej okazji. Panowie przekazali też część dochodu na zakup potrzebnych  rzeczy do kościoła za co im serdecznie dziękuję.
  12. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszłym tygodniu.
  13. Dziękuję wszystkim parafianom za złożone dary dla potrzebujących z naszej parafii oraz Polaków z Ukrainy. Bóg zapłać.
  14. W zakrystii można nabyć świece „Caritas” w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena minimalna -  5 zł. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla biednych dzieci w kraju i za granicą.
  15. Zbliża się zima dlatego bardzo proszę o składanie ofiar na opał do kościoła.

INTENCJE MSZALNE W PARAFII DŁUGIE

16.12 – 22 .12 . 2019r.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00

PONIEDZIAŁEK :

1. śp. Fryderyk i Józefa Zawada.

WTOREK :

1. śp. Władysława i Tomasz Folta.
  2. śp. Jerzy Szul – od Anny i Zenona  Woźniaków z rodziną.

ŚRODA :

1. śp. Janina i Władysław Twardy.
  2. śp. Aleksander Kulon – od Teresy i Mariana Mytyś.

CZWARTEK:

1. śp. Magdalena i Karol Kurpiel.
  2. śp. Janina Małek – od Janiny Wójcik z rodziną.

PIĄTEK :

1. śp. Ryszarda Huta – od córki z rodziną.
  2. śp. Jerzy Pietrzkiewicz – od Bogusława Warchoł z rodziną.

SOBOTA:

1. śp. Maria Twardy.
  2. śp. Za zmarłych z rodziny Niemczyków (Maria Niemczyk)

IV NIEDZIELA ADWENTU -   22.12.2019r.

8.00 –   O Boże błogosławieństwo, opiekę NMP, potrzebne łaski, zdrowie dla Janiny Bania  w 80r. urodzin.

10.30  -  śp. Stanisław Niemczyk, Michał i Magdalena Twardy.

16.00 -   Za Parafian.