Adres

Długie ul. Sanocka 65

Telefon

504 544 565

Email

wyczawski-robert@wp.pl

Previous Next

Ministranci

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

           KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE!

 

             Ministrant jest młodzieńcem oddającym się na służbę Bogu podczas liturgii. Uczy się i uświetnia celebrowanie przez Kapłana Tajemnic Eucharystycznych. Radość płynąca z bycia Ministrantem bądź Lektorem pozwala na coraz to większe zgłębianie liturgii. Wszystkie czynności uświetniające liturgię ze strony Liturgicznej Służby Ołtarza są poprzedzone spotkaniami formacyjnymi, szkoleniem oraz próbami. Będąc przy Ołtarzu i służąc pięknu Liturgii sprawowanej przez Księdza, który jest „Alter Cristi” ubogaca to każdego z nas duchowo. Przygotowujemy się do każdej Mszy świętej modlitwą ministranta. Bardzo ważnym elementem życia ministranta jest świadomość kim jest Patron Św. Dominik Savio – młodzieniec pragnący Boga nade wszystko. „Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja” – według słów Św. Dominika Savio pragniemy być przyjaciółmi Jezusa i Maryi. 

            „Św. Dominik przyszedł na świat 2 kwietnia 1842 roku w San Giovanni di Riva, miejscowości oddalonej 40 km. od Turynu. Jego rodzice byli prostymi ludźmi, ojciec był rzemieślnikiem a matka krawcową. W wieku zaledwie 5 lat został ministrantem, gorliwie przechodził kilka kilometrów na poranne Msze święte. Z wielkim trudem dźwigał też ciężki mszał. Od dzieciństwa był odpowiedzialny za innych. Swoich kolegów uczył, jak dobrze czynić znak krzyża. Mając 6 lat, zaczął uczęszczać do szkółki prowadzonej przez księdza proboszcza. Był zawsze grzeczny i bardzo koleżeński. W wieku 7 lat przyjął po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa.”

Zapraszamy każdego chłopca i młodzieńca w nasze szeregi. Kto chce zostać Ministrantem czy Lektorem może się zgłosić do Ks. Proboszcza po każdej Mszy Św.

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie
to nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
i świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze
Do walki z grzechem swej duszy
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty
Z nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w góre swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie
Odważnie, bo Jezus woła.

PARAFIA DŁUGIE

Parafia św. Jadwigi Królowej w Długiem – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Jaćmierz

 

Nabożeństwa

Poniedziałek

17:00

17:45

Wtorek

17:00

17:45

Środa

17:00

17:45

Czwartek

17:00

17:45

Piątek 17:00
Sobota

17:00

17:45

Niedziela

8:00

10:30

15:00

Media katolickie

Vatican.va - Apps on Google Play

Festiwal Niepokalanów