Rycerstwo Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej jest to organizacja, która powstała w 1917r. z inicjatywy ojca Maksymiliana Kolbego. W naszej Parafii Rycerstwo Niepokalanej zostało założone 27 października 1996r. Na początku zapisało się bardzo dużo parafian. Jednak z biegiem czasu działalność została zawieszona, ponieważ chętnych do spotkań ubywało.

Trzy lata temu Rycerstwo Niepokalanej zostało reaktywowane w naszej Parafii. Spotkania odbywały się raz w miesiącu w salce katechetycznej w dolnej części Kościoła. Obecnie do Rycerstwa Niepokalanej należy 16 osób. W drugą środę miesiąca mamy  spotkania na plebanii z księdzem Proboszczem. Przewodniczącą naszej organizacji jest Agata Małek. Spotkania rozpoczynamy modlitwą – ksiądz Proboszcz czyta słowa Ewangelii Świętej na dany dzień, następnie rozważamy to, co usłyszeliśmy, dzielimy się przykładamy i świadectwami. Dzięki temu się rozwijamy i pogłębiamy naszą wiarę.

Motto naszej grupy Rycerskiej brzmi: „Przez Niepokalaną, z Niepokalaną i dla Niepokalanej Maksymilian Maria Kolbe niech ma nas w swojej opiece, a Św. Andrzej Bobola otacza swym płaszczem”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszej grupy.